Raplamaa Partnerluskogu piirkonna LEADER kevadtalgud

Igal kevadel toimuvad Raplamaa Partnerluskogu  LEADER sidusrühmade valdade ja külades kevadised külatalgud. Külatalgute eesmärk on kas LEADER  või PRIA külameetme või struktuuritoetuste rahadega rajatud objektide korrastamine ning vajadusel rekonstrueerimine ning uute kavandatavate objektide ettevalmistustööd hilisemaks projekti taotlemiseks.

Järgnevalt infot sellel kevadel toimunud talgute kohta:

Kevadtalgud Kehtna valla Ingliste piirkonnas

Ingliste külade piirkonnas osales kevadtalgutel kokku 96 inimest (Inglistel 22, Pael16, Saidaperes 31 ja Lau külas 27 inimest).Talgutööd toimusid erinevatel päevade kuna 2. Mail segas koristustöid vihm. Lau külas koristati endisse Ingliste vallamaja asukohta võsast ja lehtedest, endise Lau koolimaja asukohta (Leader objekt) ning endse kaupluse asukohta. Lau külatahvli (Leader objekt) ümbrus koristati ning istutati lilled. Pae külas koristati küla puhkeala ja Saidaperes külaplatsi ning külamaja ümbrust.

Inglistel rekonstrueeriti  silla, mis viib kose juurest jõeäärsele saarekesele. Samal ajal korjati küla vahelt maha visatud prügi. Kultuurimaja perenaise juhendamisel koristati kultuurimaja ning parandati saali väljanägemist. Ingliste mõisa  (LEADER objekt) kõrval saeti maha kuivanud puud ning tükeldati.Teeäärtest korjati ära suuremad oksad ning viidi lõkkeplatsile. Aiahuvilised istutasid küla lillekastidesse (pakkudesse) lilli. Õhtul oli võimalik nautida kohalikus kultuurimajas teatrit.

Talgutööd lõppesid ühise supisöömise ja küla koosolekutega.

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Powered by WordPress and ThemeMag