Traditsiooniline Raplamaa Partnerluskogu jõuluseminar – üldkoosolek

Reedel 11. detsembril 2015 toimus Raplamaa Partnerluskogu traditsiooniline jõuluseminar juba kümnendat korda. Seminar viidi läbi Märjamaa Rahvamajas. Märjamaa Rahvamaja ja tema juures asuvad huviringid on aastaid olnud üks agaramaid LEADER projektide elluviijaid ja Raplamaa Partnerluskogu ürituste korraldajaid.

Traditsiooniline jõuluseminar on alati rahvarohke, ka seekord oli üritusel 83 osavõtjat.

Seminaril tutvustas Raplamaa Partnerluskogu  tegevjuht Jaak Vitsur pikemas  sõnavõtus  uue perioodi 2014-2020 LEADER  programmi saamislugu alates Euroopa Komisjoni määrustest,  Eesti Riiklikust Maaelu Arengukavast MAK, Ühtse põllumajanduspoliitika seadusest ning lõpetades Maaelu ministri määrusega uue LEADER perioodi 2014-2020 kohta. Selgitati LEADER programmi prioriteete uuel perioodil niihästi üle-euroopalises, üle-eestilises kui ka Raplamaa ulatuses.

Pikemalt peatuti uue LEADER perioodi poolt kaasa toodud muudatustel niihästi kohalike tegevusgruppide töös kui ka PRIA ja maaelu ministeeriumi tegevusalal ning Raplamaa Partnerluskogu uue perioodi strateegia täiendatud kujul.

Raplamaa Partnerluskogu arendusjuht Iris Haiba selgitas pikemalt uue perioodi projektitoetuse taotlemise iseärasusi ja muudatusi.  Taotlused esitatakse ja kogu asjaajamine käib üksnes e-prias, digitaalses keskkonnas. Vaadati ühiselt üleka uue perioodi taotlusmeetmed koos täienduste ja parandustega.

Raplamaa Partnerluskogu jõuluseminariga koos korraldati üldkoosolek, millel kinnitati Raplamaa Partnerluskogu strateegia 2014-2020 koos muudatuste ja täiendustega ning  2016.a. rakenduskava (meetmelehed ja eelarve).

Jõuluseminar jätkus tavakohase jõuluvana üleastumisega,  kelle ette kutsuti Raplamaa Partnerluskogu valdade LEADER sidusrühmad laudkondade kaupa.  Sidusrühmad teavitasid jõuluvana oma tegemistest ja lubasid uuel perioodil veelgi agaramalt külaelu ühiselt edendada.

Õhtu meeleoluka osa eest kandsid hoolt Märjamaa Rahvamaja juures tegutsevad taidlejad, kellest enamik on edukalt osalenud ja ellu viinud LEADER projekte.

Traditsiooniline jõuluseminar on kujunenud oluliseks LEADER  koostöövõrgustiku ettevõtmiseks Raplamaal.

 

 

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Powered by WordPress and ThemeMag