Valtu-Nurme külas avati külaplats

Valtu-Nurme külas Kehtna vallas avati laupäeval 20. augustil kohalike külaelanike algatusel rajatud külaplats. Külaplatsi keskseks ehituseks on laululava koos tantsupõrandaga. Külaplats on elanike kasutuses olnud juba aastakümneid, siin tehakse sporti, mängitakse palli, peetakse külakokkutulekuid, tähistatakse tähtpäevi, rahvakalendri tähtpäevi, peetakse külakoosolekuid, korraldatakse seminare ja võetakse vastu külasse saabuvaid tähtsaid külalisi. Mõne aasta eest võeti siin vastu Riigikogu esimees Ene Ergmat.

Külaplatsile korraliku laululava ehitamise eestvedaja on külavanem Helen LINK, kes suutis külarahva kaasa tõmmata niihästi koristus-, ehitus- kui ka platsi avamise tegevusse.  Platsi rajamisest võtsidd osa kohalikud ettevõtjad, vallavalitsus toetas nõu ja jõuga, külalapsed osalesid haljastustöödel. Platsi avamisest võtsid osa sadakond külaelanikku ja külalist, küla lapsed ja noored korraldasid meeldejääv kontserdi.  Küla taluperenaised oli katnud rikkaliku pidulaua, iga talu oma iseloomuliku toidu ja hõrgutisega. 

Külaplatsi rajamist rahastati LEADER programmi toetusel 22 570 euro suuruses summas, laulava ehitas kohalike töömeeste jõul Raplamaa ehitusettevõte EREK, töödejuhatajaks oli Kaur Vaabel

Pilte külaplatsi avamisest:

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Powered by WordPress and ThemeMag