Vigala valla LEADER sidusrühm korraldas noortele suveüritused

Vigala valla LEADER sidusrühmas viidi läbi  Raplamaa Partnerluskogu liikme MTÜ Folklooriselts Kiitsharakad eestvedamisel   piirkonna noortele külaelu elavdamise suvised üritused.

Ürituste eesmärk oli teadvustada noortele piirkonna maaelu ja maaettevõtluse arengut läbi ajaloo, et tugevdada kohalikku idenditeeti ja tõsta ausse traditsioonilised kultuuriväärtused.

Kolmapäeval 3. augustil koguneti  kl 9 Vana Vigalas ja  tutvustati noortele kuni 1968.a. toiminud kitsarööpalist raudteed, mis läbis Vigala valda ja mille üks oluline vahejaam oli Vigalas. Alles on vana jaamahoone. Raudteel oli oluline tähtsus kohaliku ettevõtluse edendamisel.  Lastele räägitakse raudteest ja selle osast niihästi minevikus kui ka tulevikus, nüüd kus ehitamisel tuleb Rail Baltic.  Tehti õppereis  Pärnumaal asuvat Lavassaare raudteemuuseumi.

Neljapäeval 4. augustil kell 15 toimusid noortele õppepäev ja töötoad tutvumaks Läänemaa ja saarte rahvakultuuri traditsioonidega ja nende arendamisega tänapäeval.  Korraldati töötuba, kus õpiti tundma pärimuslikke muusikainstrumente, eeskätt hiiu kannelt  ja selle kaasajastamist elektroonikaga. Harjutatati kannelt mängima ja kuulatati  õpitubade meistrite kandlemängu ning pakuti muusika kuulamist valla inimestele.

Üritust koordineeris Raplamaa Partnerluskogu projektide hindamiskomisjoni liige  Janika Liländer

Teavaet ürituse kohta   Vigala LEADER sidusrühma suveürituse kokkuvõte

Buss_lavassare 1_0 Buss_lavassare 2_0 Puuluup 1 Puuluup 2 Puuluup 3 Puuluup 4

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Powered by WordPress and ThemeMag