Kohilasse rajati LEADERi toel multifunktsionaalne spordiväljak

Oleme loonud uue sarja lõppenud projektide edulugudest ja hakkame neid avaldama nii kodulehel, meie Facebookis kui ka toetusperioodi kokkuvõtvas kogumikus.
Kui oled viinud aastatel 2016-2022 ellu Leader toetusega projekti, kirjuta sellest OMA LUGU, et saaksime seda kõigiga jagada!

Foto: Siim Solman

Rapla külje all asuvas Kohila alevis oli suur puudus spordiväljakutest. Sooviti pakkuda võimalust Kohila valla elanikele sportida värskes õhus peaaegu aastaringselt. Kaido Mägi eestvedamisel alustaski MTÜ Kohila Jalgpallikool Kohila Läänekalda spordiväljakute projekti, et leevendada probleemi. Uus rajatud spordiväljak Kohila mõisa südames annab suuremad võimalused ka koolidele kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks ja Kohila Jalgpallikoolile läbi viia jalgpallitreeninguid ning erinevaid jalgpallivõistluseid.

LEADER meetmest „Elukeskkonna parendamine ja maaelu põhiteenuste kvaliteedi tõstmine“ saadud rahastuse ja Kohila Vallavalitsuse toel saigi projekt alguse aastal 2020. Lõplikult sai objekt valmis 2021 aasta oktoobris. Spordiväljakuid ehitas Warren Teed OÜ ja spordiväljaku ehitamise kogumaksumus 259 342,25 eurot.

Kaido sõnab: “Rohkem kui veerand miljonit maksma läinud spordiväljakud, 40 X 30 kunstmuruväljak ning täismõõtmetega kossuplats, on saanud endale kaasaegased välisvalgustused ning sestap on väljakud kasutuses hommikust õhtuni.” Kui tavaliselt päeva alguses on väljakud suuresti kooliõpilaste kasutuses, siis päeva teises pooles toimuvad väljakutel juba treeningud. Pärast treeninguid ning nädalavahetusteti on platsid üldkasutatavad valla elanike tarbeks. Kokku kasutab Kaido sõnul nii jalgpalli kui ka korvpalli mängimiseks väljakuid ligi 1000 huvilist.

Edasisteks plaanideks on väljakule rajada abihoone, kus hoiustada vajalikke vahendeid väljakute hooldamiseks. Samuti on plaan luua väljakule ka tribüün pealtvaatajate jaoks.

Kaido arvates on projekt 100%-lt täitnud oma eesmärki: “Ehkki väljakud on olemas olnud vaid napilt pool aastat, on kasutajaid juba väga palju.” Kunstmurukattega jalgpalliväljakust on väga palju kasu Kohila Jalgpallikooli treeningute läbiviimisel. Senini oli ligikaudu kahesajal Jalgpallikooli õpilasel puudulikud treeningtingimused talvisel perioodil kui ei saanud kasutada Kohila murustaadionit. Nüüdne 40X30 m kunstmuruväljak pakub natukene leevendust.

Projekti kirjutamisest kuni väljakute valmimiseni on väga mitmeid etappe, millest osad on lihtsamini teostatavad ning mõned tegevused tunduvad päris keerulised. “Projekti kirjutamine ise oli võrdlemisi lihtne ja kui tekkiski küsimusi, siis Raplamaa Partnerluskogu (LEADER) inimeste poolne nõustamine aitas leida vastuseid ning projekt valmis saigi,” sõnas Kaido. Kui projekt sai rahastuse, siis järgmise etapina riigihanke korraldamine oli asi keerulisem kuna puudus varasem kokkupuude. Kui väljakud said lõpuks valmis ning projekt lõpuni rahastatud, siis Kaido sõnul langes suur kivi südamelt ning hinge valdas suur rõõm, et lõpuks said mänguväljakud valmis ning projekt korrektselt ellu viidud.

Kui on hea mõte ja idee, kuidas inimestele rõõmu pakkuda, siis soovitab ta kindlasti asi kätte võtta ja ära teha. “See tunne, mis sind pärast valdab, kui projekt teoks saab ning näha ja kuulda, kuidas see teistele korda läheb – see vaev saab tuhandekordselt tasutud,” ütleb Kaido lõpetuseks.

Kohila Läänekalda spordiväljakud 2021 aasta 21. juuni. Kohe algab väljakute ehitamine.

Kohila Läänekalda spordiväljakud 2021 aasta 2. august. Väljakud saavad endale põhjad.

Kohila Läänekalda spordiväljakud 2021 aasta 25. september. Valminud on kunstmurukattega spordiväljak.