Kunivorm OÜ sai LEADERi toetusel lihvimismasina

Kunivorm OÜ asub Linnaaluste külas, Kehtna vallas. Tegemist on klaasidisaini firmaga, mille asutajaks on Kairi Orgusaar. Tema portfoolios leidub nii klaasskulptuure kuni parfüümipudelite ja eheteni välja. Ühel hetkel tekkis vajadus masinaparki laiendada, mis on professionaalile klaasikunsti ja toodangu tegemiseks väga vajalik. Seega sai LEADERi toel soetatud vahetatavate teemantketastega horisontaalse klaasi lihvimise masin.

Projekt kandis nimetust „Vahetatavate teemantketastega horisontaalne klaasi lihvimise masin valgusobjektide tootmiseks“. Eesmärk oli soetada masin, mis tõstaks tootmise kiirust ja tagaks toodete professionaalse viimistluse.

Projekt viidi ellu EAFRD-st saadud toetuse LEADER Ettevõtluse konkurentsivõime tugevdamine, meede 2 abil. Projekti maksumus 10983.60 eurot (abikõlblik summa 10320.00 eurot), millest LEADER toetus 6192.00 eurot.

Firma juht Kairi Orgusaar sõnab: „Kuna professionaalsed masinad on väga kallid ja kunstnikul on seda praktiliselt võimatu endale soetada, sain LEADERi ja PRIA abiga parima masina üldse. Ilma selleta ma tööd enam ette ei kujutaks.” Tema sõnul on firma läbi selle saanud täiesti uue hingamise ja entusiasm ettevõtet arendada on eriti suur. Veel lisab Kairi, et on väga rahul PRIA kiire ning ladusa menetlemisega ja meeldiva suhtlusega. Väga palju abi oli konsultantitest, kelle hea nõu aitas palju projekti tegemisel.

Kairi kunstiga saab tutvuda SIIN.