Kutse energiakogukondade seminarile

Seminar “Energiakogukonna loomine – Laiem vaade, kogukonna kaasamine ja muud olulised aspektid” on suunatud kogukonna liikmetele, omavalitsuste ametnikele, väikeettevõtete esindajatele ja kõikidele teistele, kellel on konkreetsed plaanid energiakogukonda luua või soovivad saada teemast paremat ülevaadet.

Seminari esimeses pooles avatakse energiakogukondade teemat laiemalt ning räägitakse kogukonnaga suhtlemisest, mis on võtmeküsimuseks energiakogukonna loomisel. Teemasid avavad Ingrid Nielsen Eestimaa Looduse Fondist ning Tartu Ülikooli sotsiaalteadlane Maie Kiisel. Vaadeldakse ka, mis lähiaastatel energiakogukondadega seonduvalt toimumas on.

Seminari teises pooles kuulatakse kuidas on toimetanud TÜ Energiaühistu, mis on seni suurim energiakogukond Eestis ning käiakse süvendatult läbi kõik olulisemad aspektid, mida peab arvestama kui on soov alustada kogukondliku energiatootmise (või muu ühise energiategevusega).

SEMINARI AEG: Reedel, 20.10.2023, kell 11.00 – 16.30
KOHT: Tartus, Nooruse 3 – NOORA (Eesti Rahvusarhiiv) majas https://www.ra.ee/kulastajale/ligipaasetavus/

Seminari on võimalik kuulata ka veebi teel Teamsi vahendusel! Osalemise link saadetakse registreerunutele paar päeva enne ürituse toimumist! Päevakava näeb SIIT.
Seminar toimub Energy Community Repository ( https://energy-communities-repository.ec.europa.eu/index_en ) toel.

Registreerumine hiljemalt 18. oktoober 2023! Registreerumise LINK
Lisainfo: nele.ivask@trea.ee