LEADER toetas Kuimetsa krossiraja arendust

Oleme loonud uue sarja lõppenud projektide edulugudest ja hakkame neid avaldama nii kodulehel, meie Facebookis kui ka toetusperioodi kokkuvõtvas kogumikus. Kui oled viinud aastatel 2016-2022 ellu Leader toetusega projekti, kirjuta sellest OMA LUGU, et saaksime seda kõigiga jagada!

 

 Kuimetsa krossirada on aastatega kujunenud välja väga oluliseks objektiks maakonnas ja ka väljaspool seda. Enne toetustaotluse esitamist oli jõutud seisu, kus krossirada vajas edaspidiseks kasutamiseks investeeringut.

Selleks, et muuta rada taas ohutuks, kaeti LEADER toetuse abil rada kruusaga. Lisaks soetati soojak, mida saab kasutada riietusruumina (koos pesemisvõimalusega) või võistlustel kohtuniku ruumidena. Talvel kasutatakse soojakut uisuväljaku tarbeks (laenutatakse sealt uiske ning kasutatakse samamoodi riietusruumina). Soetati juurde prügikonteinereid, et hoida krossiraja ümbrus puhtana. Uuendati ja pikendati krossiraja kastmissüsteemi ning soetati ja paigaldati lipumast. Lastele rajati oma eraldi väike rada, mis on ümbritsetud teisaldatava aiaga ning kus saab sõita ATV-de ja laste mootorratastega. Lisaks ehitati ka mängimise ala, mis on turvaliselt eraldatud. Krossirada arendati selles suunas, et peres oleks tegevust kõigile. Tänu LEADER toetusele saadi korralik ja väga turvaline spordikompleks.

Projekti abikõlblik maksumus oli 40 224,00 eurot ning määratud LEADER toetus 36 201,60 eurot.
Taotlemise aasta: 2016
Taotleja: Spordiklubi Laansoo Motokrossi Team
Toetusmeede: „Elukeskkonna parendamine ja maaelu põhiteenuste kvaliteedi tõstmine