NÖFF – NAISTE ÖÖDE FILMIFESTIVAL RAPLAMAAL 4.-8. MÄRTS 2021

Kolmas Naiste Ööde Filmifestival NÖFF toimub sel aastal hübriidfestivalina, nii Raplamaa kinodes, kui ka veebis.

Viirusest tingitud keerulised ajad nõuavad ka festivali korraldajalt uutmoodi lähenemist, kiirelt tegutsemist ja uusi mõtteid. Meile on appi tulnud Pimedate Ööde Filmifestivali tiim, kes aitas lisaks filmide Raplamaale toomisega ka meil filme näidata oma veebikino platvormil. Filmid avanevad pärast kinoseanssi.

NÖFF kompab sel aastal looduse ja tehismaailma piire. Ühelt poolt on kõige loomulikumaks keskkonnaks loodus, teisalt oleme üha enam rajamas enda ümber kontrollitud ruumi.

Filmid kutsuvad kaasa mõtlema, kuidas püsida ühenduses oma juurtega – meie päritolu tuumaga. Mis ikkagi on siin elus tähtsam – kas raha või võimalused, mida pakub meile puhas loodus? Kuidas tulla toime müstilise haigusega või ootamatute sündmustega

Filmivalikut aitasid teha Maarja Jakobson ja Lennart Lennuk.

Ettevõtlikud Naised Raplamaal MÜT koostöös Raplamaa Arendus ja Ettevõtluskeskus SA- ga viivad ühise projekti raames ellu  projekti

„Raplamaa ettevõtlike naiste kaasarääkimine aktuaalsetel teemadel läbi kunsti ja filmikunsti“.

Projekt viiakse ellu EAFRD-st saadud toetuse LEADER kogukonna arendamise, meede 3 abil.

Projekti tähtaeg on august 2019 kuni detsember 2021 ja selle jooksul viiakse läbi mitmeid  huvitavaid sündmusi Raplamaal.

Projekti eesmärk on  mitmekesistada maapiirkonnas elavate inimeste kultuuritarbimist, näidata maapiirkonnas elamist, kui võrdväärset suurlinnadega ning panna kaasa mõtlema ühiskonna valupunktidele ja olulistele teemadele.

Täpsem info: www.noff.ee