NÖFF tuleb taas, unustatud ja unustamatud naised kaasas

Juba neljas Naiste Ööde Filmifestival NÖFF leiab aset 11.-13. märtsini, piirdudes seekord Rapla linnaga. Varem rändas festival filmide ja muude tegevustega ka maakonnakeskusest kaugemale, seekord püsitakse ühes paigas. Sel aastal on festivali läbiv teema unustatud ja unustamatud naised.

MTÜ Ettevõtlikud Naised Raplamaal Katrin Klaeboga eesotsas ellu kutsutud filmifestival on võtnud oma eesmärgiks tuua naised rambivalgusesse. Keskmesse paigutatud naissoo kogemust siinilmas analüüsitakse filmide, kunsti ja kirjanduse kaudu – kes on naine ja mida ta kogeb. Naised saavad festivalil särada nii autorite kui ka inspiratsiooniallikana.

Lugusid jutustavad naised ja on lugusid, mis jutustavad naistest. Seda kõike selleks, et ühest küljest heita valgust igikestvatele jagelustele, millega naised peavad endiselt rinda pistma nagu võrdne kohtlemine, palgavõrdsus ja muu selline, aga teisalt pakub festival võimalust rõõmu tunda naiseks olemisest.

Programmiga saab tutvuda SIIN

Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ koos Raplamaa Arendus ja Ettevõtluskeskus SA- ga viivad ühise projekti raames ellu neljanda Naiste Ööde Filmifestivali NÖFF. Projekt viiakse ellu Raplamaa Partnerluskogu LEADER toetusmeetme “Kogukonna edendamine” abil, perioodil september 2021 kuni september 2022.
Projekti eesmärk on mitmekesistada maapiirkonnas elavate inimeste kultuuritarbimist, näidata maapiirkonnas elamist, kui võrdväärset suurlinnadega ning panna kaasa mõtlema ühiskonna valupunktidele ja olulistele teemadele.

Täpsem info: https://noff.ee/