Rapla- ja Järvamaa käsitöövõrgustiku kogemusreis Leedu käsitöölaadale

Märtsi alguses toimus Rapla-ja Järvamaa käsitöövõrgustiku kogemusreis Leedu käsitöölaadale Vilniusesse. Leedu kaitsepühak prints Kasimir kutsub käsitööhuvilisi külastama kevadist Vilniust. Iga aasta märtsi esimesel nädalavahetusel toimub Leedu suurim käsitööliste kokkusaamine Kaziuko Muge, kus on võimalik osa saada nii kohalikust pärimuskultuurist kui ka tänapäevasest moodsast Leedu kunstist. Rikkalik kultuuriprogramm, ohtralt käsitöömeistrite aegumatut toodangut ja talutooteid teevad üritusest ühe Vilniuse märtsikuu tähtsaima sündmuse.

 

 

Käesoleva aasta laadast said osa 40 käsitööhuvilist Rapla- ja Järvamaalt. Laadapäeva hommikul tutvuti koos giidiga  Vilniuse vanalinnaga, saadi osa Vilniuse rikkalikust kirikumaastikust, katedraalist ning unikaalsest vanalinnast. Giid tutvustas ka salapäraseid kangialuseid ning rääkis jutte Vilniuse ülikoolist  ja väga ilusast Presidendipaleest. Kogemusreisi kultuuripäeva lõpetas Vilniuse Ooperi- ja balletiteatri külastus, kus sai nautida balletti L.Minkuse Bajadeer.

Käsitöövõrgustiku kogemusreis Leedu käsitöölaadale toimus koostööprojekti „ Keskpõrandale kokku“ toel. Koostööprojekti partnerid: MTÜ Raplamaa Partnerluskogu ning MTÜ Järva Arengu Partnerid, Lõuna-Järvamaa Koostöökogu. Osaliselt tehakse tegevusi ühiselt, osaliselt eraldi või ainult ühe partneriga.