Raplamaa esindajad näitusel EV 100

Põllumajandusuuringute Keskus on maaelu võrgustikutöö raames kogunud häid näiteid Eesti põllumajanduse ja maaelu toetamise kohta.

Võrgustikutöö eesmärgiks on näidata avalikkusele, mida Eesti maaelu arengukava toetuste abil Eestis on ära tehtud.

18. septembril 2018. a toimus Tallinna Kultuurikatla katelde saalis näituse „100 MAAELU TOETAMISE NÄIDET“ esmaesitlus. 

 

Avamisele olid kutsutud kõigi 100 näite peategelased, põllumajanduse- ja maaelu organisatsioonide eestvedajad ning maaelu toetajad.

Raplamaalt oli näituse jaoks väljavalitud kolm projekti, mille elluviijate esindajad pidulikul avamisel osalesid:

Pirgu küla projekt Pirgu terviserada.

  

Projekti eestvedajad Urmas ja Lea Tammemäe

Kehtna Mõisa OÜ –  projekt Piimatootmise arendamine (Ülejõe farm ). 

Projekti eestvedaja Siim Riisenberg

Raplamaa Partnerluskogu – rahvusvaheline koostööprojekt AVEC (active villages, efficent communities)  koos Soome Nurmijärvi vallaga ja LEADER tegevusrühmaga EMO ry

Projekti eestvedajad Kim Smedlund, Jaak Vitsur, Jukka Anttila

Näitus on kingitus Eestile – 100 maaelu toetamise näidet, mis on teinud meie Eestit paremaks ja aidanud kiiremini edasi liikuda.

Eesti maaelu arengukava eesmärgid on laiad ning meetmete valik suur, seega koguti osa näidetest koostöös maaeluvõrgustiku koostöökoja liikmete ja heade partneritega: Eesti Noortalunikud, Eesti Erametsakeskus, Eesti Külaliikumine Kodukant, Eesti Leader Liit ja LEADER tegevusgrupid, Eesti Maaparandajate Selts, Eesti Maaturism, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, Eesti Toiduainetööstuse Liit, Eestimaa Talupidajate Keskliit, Maaelu Edendamise Sihtasutus, ETNA Eestimaal, O.T.T. liikumine jt.