Raplamaa TÕN tunnustas

Raplamaa TÕN tunnustamisüritus toimus 27. septembril Ööbiku Gastronoomiatalus. Tunnustatavaid oli kokku 35, nende seas Aasta õppija nominente 20, Aasta koolitaja nominente 8, Aasta õpitegu nominente 4 ning Aasta õppijasõbralik tööandja nominente 3.

Kõigi tublide tegijate seas oli üles seatud ka kolm meie ühingu liiget: Aasta õppija kategoorias Siiri Viil Ojaveere OÜ, Aasta õpitegu kategoorias Rapla Käsitöö- ja Kunstiselts “Käsitööettevõtja õpib” ning MTÜ Kappeli Külad „Lõuna Korea – kauge ja põnev”.

Aasta Õppija tiitli pälvis Siiri Viil MTÜ Ojaveere Teraapiakeskuse pere- ja muusikaterapeut.
Lõpetas 2023. aastal Tallinna Ülikooli loovteraapiate magistrantuuri eksternina (muusikateraapia). Enda asutatud teraapiakeskuses jagab õpitud teadmisi inimesi juhendades ja aidates. Tänaseks on teraapiakeskus laienenud ka Tallinnasse ja Paidesse.

Aasta õpitegu tiitli võitis “Käsitööettevõtja õpib”, Rapla Käsitöö- ja Kunstiselts
Projekti raames õpetati Raplamaa käsitöömeistreid ja ettevõtjaid. Koolitus-õppereisid toimusid aprill-september 2022 ja konverents „Paikkond – kohapärimus” aprillis 2023. Eesmärk oli käsitööalase ja ettevõtlusalase tegevuse toetamine, omavahelise koostöö ja võrgustiku toimimine Covidi perioodil – kuidas ellu jääda ettevõtjana; paikkonna kultuuri väärtustamine, kohapärimus. Osales kokku 103 inimest (koolitustel-õppereisidel 36 ja konverentsil 67). Konverentsi peaettekanne käsitles Kihnu elavat pärimust (Mare Mätas). Ettekanded käsitlesid Raplamaa pillimängu, rahvariideid, muuseumi kui koguja rolli, toidutraditsioone, ajakirjandust ja rahvatantsu.

Palju õnne kõikidele tublidele tegijatele!

Fotod: Taimo Tammik

Täpsemalt kõikidest nominentidest ja võitjatest Raplamaa Sõnumid