Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Nurmijärvi ja Rapla valla esindajate seminar

28. nov. 2018 | 10:00 - 17:00

Kolmapäeval 28. novembril toimus Nurmijärvi ja Rapla valla esindajate seminar teemal ” Vabaühenduste ja kohaliku omavalitsuse koostöö kogukonna arendamisel”   Seminaris osales 23  vallavalitsuste ning vabaühenduste esindajat.

Pikema ettekande Rapla valla ja vabaühenduste koostööst tegi Rapla valla kultuurinõunik Rita Triinu Peussa.  Konkreetsete kohalike vabaühenduste koostööd vallaga tutvustasid Tamara Anderson Järlepalt, Urmas Tammemäe Pirgust, Ivi Sark kui Raplamaa Külade Liidu esindaja, Tiit Tammsaar kui Rapla valla külade ühenduse esindaja.

Seminarist osalejad külastasid ka kohapeal mitut vabaühendust – Rapla korvpallikooli koostööd vallaga tutvustas Jaak Karp, Raikküla kultuurikeskuse tegemisi Ene Kangur,  tutvuti Purku külaseltsi Purculi tegevusega Huumorimuuseumi arendamisel ja pikemalt esitles Kappeli Külade koostööd vallaga  Tiia Sõber Kabalast. 

Seminaril osalejatele jäi meelde hästi organiseeritud koostöö korraldus – koostöö lepingud koos ülesannete ja tegemiste äranäitamisega ning valla poolse toetuse ja abi kindlaks määramisega. Seetõttu ongi õnnestunud kindlustada jätkuv ja stabiilne tegevus. 

Nurmijärvi delegatsiooni juhtisid vallavanem Jukka Anttila ja noorsootöö juht Merja Winha-Järvinen.  Soome külade maapäeva koordinaator Kim Smedlund tutvustas  2019.a. sügisel toimuva Euroopa Maapäeva eesmärke, mis keskenduvadki vabaühenduste ning omavalitsuste koostöö korraldamisele. Rapla vallal on siin juba üht-teist kogemusi võimalik esitleda. 

Seminar toimus rahvusvahelise LEADER koostööprojekti AVEC  tegevuskava kohaselt. 

Details

Date:
28. nov. 2018
Time:
10:00 - 17:00
Powered by WordPress and ThemeMag