Toimub kuues Naiste Ööde filmifestival NÖFF

Kuues Naiste Ööde filmifestival NÖFF toimub 7.–10. märtsil 2024 Rapla Kultuurikeskuses, olles pühendatud naiste võimule ja väele.

Naiste Ööde Filmifestival NÖFF on varakevadine festival Raplas, mille fookuses on naine.

Naised on elu loojad, kandjad ja hoidjad. Naiste soontes voolab esiemade veri, olnud aegade kogemused ja teadmised. Neid saadab sõnaseletamatu jõud, mis neis tasahilju pulbitseb ja vajadusel lahvatab, seistes oma pere, laste ja iseenda eest.

Sel aastal jutustavad NÖFFi filmid läbi väga erinevate naiste kogemuste lugusid, kus naistel tuli haarata võim, et teha muutusi, neil tuli leida endas enneolematut jõudu, et viia ellu võimatut, neil on tulnud sütitada väge, et vastu seista ja võidelda. Need on päriselulised lood noortest neidudest ja elukogenud naistest, need on lood seksist, armastusest, surmast, rahast ning kõigest, mis jäävad nende vahele.

Rahvusvahelises naisfilmitegijate paneelis võetakse ette naisjuhtide võimalikkuse küsimus ning läbi näituste ja raamatuesitluste saame tunda naiskogemuse mitmekülgsust veelgi.

Piletid on müügil FIENTAS: https://fienta.com

Täpsem info: www.noff.ee 

Ettevõtlikud Naised Raplamaal MTÜ poolt korraldatava Naiste Ööde Festivali NÖFF elluviimist toetatakse MTÜ Raplamaa Partnerluskogu ühisprojektist “Tugev ja mitmekesine Raplamaa”. Ühisprojekti periood on 01.01.2024 – 31.12.2024.a.

Projekti eesmärk on läbi koostegemise rikastada ja luua identiteeditunnet, projektiga toetatakse ettevõtlikkuse arengut ja ühistegevust, tutvustades seniseid kogemusi ning tunnustades juba tehtut. Traditsioonide hoidmisega ning erinevate organisatsioonide koosloomega edendatakse kogukonna liikumist, kultuuri ja kogukonnatunnetust.