Vana-Vigala Vabatahtliku Tuletõrjeseltsi komandohoone renoveerimine LEADERi toel

Foto: Heiki Hepner

Vana-Vigala tuletõrjekomando on vabatahtlik päästekomando. Tuletõrje ajalugu sealkandis ulatub aastasse 1932, kui 12. juunil tol aastal loodi Vigala Vabatahtlik Tuletõrje Ühing. Kohapealne organiseeritud tulevalve tegutses lakkamatult aastatuhande vahetuseni, siis aga vajus komando unustusse. Alles jäi vaid viimane auto.
Aastal 2011 lükati masin ühest vanast laudast päevavalgele ja koostöös Vana-Vigala ametikooliga puhuti talle hing sisse. Vana-Vigala komando pealik ja eestvedaja on kohalik põllumees Jüri Ivanov tänu kellele see vabatahtlik tuletõrjeüksus taaskord ellu äratati.

Ette võeti LEADER projekt, et renoveerida Vana-Vigala Vabatahtliku Tuletõrjeseltsi komandohoone. Meetmest 1 “Elukeskkonna parendamine ja maaelu põhiteenuste kvaliteedi tõstmine” saadi toetust 100 000 eurot. Projekti

Foto: Andriana Liibek

eesmärk oli rekonstrueerida hoone esimene korrus, tagamaks vabatahtlikele soetatud nõukogudeaegse hoone parem, efektiivsem, spetsiifilisem ja energiatõhusam rakendamine. Vahetatud on kõik avatäited, kommunikatsioonid, küttesüsteem ning soojustus. Kogu majas on uued põrandad – garaažiosas tehti vajalikud kalded, paigaldati liiva- ja õlipüüdurid. Uute põrandate rajamisega tagati vajalik kandevõime ja samal ajal saavutati parim küttelahendus – vesipõrandakütte näol, mille madal küttegraafik annab ökonoomsed ülalpidamiskulud. Taastatud on hoone soojapidavus.

Saadud toetus võimaldas MTÜ-l teha investeeringud, mida vabatahtlikud ei suuda enda sissetulekutest iseseisvalt teha. Projekti tulemusena saab pakkuda kogukonnale tuletõrje- ja päästeteenuseid efektiivsel ning kaasaegsel tasemel. Selle projektiga astuti suur samm lähemale paremale ja turvalisemale homsele.