LEADER koostööprojekt on hoogsalt käima läinud

„Keskpõrandale kokku“ on  kohaliku tegevusgrupi LEADER koostööprojekt, kus partneriteks on MTÜ Raplamaa Partnerluskogu, MTÜ Järva Arengu Partnerid ja Lõuna-Järvamaa Koostöökogu. Tegevusi tehakse nii ühiselt kui eraldi või koostöös ainult ühe partneriga.

Projekti eesmärk: Kesk-Eesti on tegus ning külalistele avatud piirkond, mille kestlikku arengut toetavad õpihimulised inimesed, koostööd hindavad ettevõtjad ja omanäolised kogukondlikud sündmused.

Raplamaal on projekti kaasatud 6 erinevat partnerit, kellega koostöös viime läbi erinevaid tegevusi ja sündmusi. Projekti raames investeeritakse Raplamaale ja Raplamaa inimestesse.

Täna tutvustame tegevusi, mida oleme kavandanud koostöös Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusega RAEK.

Kõige kuumem: homme, 20.aprillil alustab koostöös RAEK-iga hobikokkadele mõeldud koolitusprogramm „Hobikokast ettevõtjaks“. Koolitus koosneb neljast koolituspäevast ajavahemikus 20.04.-11.05.2021. Kodustes tingimustes tegutsevatele hobikokkadele antakse teadmisi toidukäitlemisest, seadustest  ning ettevõtlusest oma ettevõtte loomisel.

Lisaks hobikokkade koolitamisele on tulemas  käesoleva kevade lõpus ja suve alguses Järva- ja Raplamaa Giidide koolitus-arenguprogramm ning selle raames õppereis Vormsile. Giidide arenguprogrammi tulemusena antakse ülevaade giidinduse üldistest ja praktilistest teadmistest. Arenguprogrammi  läbinud giid on võimeline läbima giidieksami ja tutvustama Järva – ja Raplamaad turistidele.

Koolitustele ja inimeste arendamisele lisaks oleme planeerinud koostöös RAEK iga Raplamaa kui turismikeskkonna arendamist. Kavandatud on uute  turismikaartide (stendide) kujundamine ja valmistamine ning paigaldamine Rapla, Märjamaa, Kohila ja Kehtna valdadesse aastaks 2022.  Samuti on kavandatud Raplamaad ja Raplamaa toitu tutvustavate raamatute kujundamine ja väljaandmine, tutvustamaks Rapla maakonda läbi kohaliku toidu ja eriliste paikade.

Ühise koostöö raames on plaanis 11.02.-13.02.2022 osaleda turismimessil „Tourest 2022“ Eesti Näituste Messikeskuses.

Kogu projekti „Keskpõrandale kokku“  rahaline maht on 40 000 eurot ning sellest LEADER toetus 36 000 eurot.