LEADER koostööprojekti Kesk-Eesti mõisate arenguprogramm on käivitunud

Kolme LEADER tegevusgrupi (Lõuna-Järvamaa Koostöökogu, Järva Arengu Partnerid ning Raplamaa Partnerluskogu) koostöös algas käesoleva aasta kevadel Kesk-Eestis tegutsevate mõisate arenguprogramm, mille eesmärgiks on arendada Rapla- ja Järvamaa mõisate vahelist koostööd sooviga tõsta Kesk-Eesti piirkond mõisapärandi tutvustamise kaudu rohkem pildile.

Kui esialgu kaardistati ära mõisad, kes soovivad võrgustikku kuuluda ning koostööd teha, siis nüüd võimaldas viiruse taandumine inimestel juba ka reaalselt kokku saada. 29.juunil toimus tiheda programmiga põnev õppereis Raplamaa mõisatesse. Ringreisi käigus külastati ühises bussis seitset Raplamaa mõisa – Lelle, Järvakandi, Vana-Vigala, Teenuse, Raikküla, Sutlema ja Tohisoo mõisa, tutvuti nende saamisloo ja arendustegevustega, vaadati üle olemasolevad hooned või siis nende varemed, mõnel pool sai tutvuda ka juba pakutavate teenustega.

Arenguprogrammi raames toimus  14.juulil Koigi mõisas  tootedisaini koolitus ning 29.juulil toimub ringsõit Lõuna-Järvamaa piirkonna mõisates.

Kesk-Eesti mõisate arenguprogrammi korraldatakse ja rahastatakse LEADER tegevusgruppide Lõuna-Järvamaa Koostöökogu, Järva Arengu Partnerid ning Raplamaa Partnerluskogu koostööprojekti “Keskpõrandale kokku” raames.

Raplamaa Partnerluskogu MTÜ koostööpartner  Kesk-Eesti  mõisate arenguprogrammi  koordineerimisel on Raikküla Mõis MTÜ.

Fotod erakogust: https://raplaleader.ee/galerii/