Minna Sahvri marmelaadid said šokolaadikuue LEADER toetuse abiga

Minna Sahver OÜ tähistab sel aastal 12-dat tegevusaastat! Osaühingu peamiseks tegevusalaks on tervislike maiustuste valmistamine. Tootevalikusse kuuluvad naturaalsetest püreedest valmistatud marmelaadikommid, mis valmivad käsitööna. Ettevõtte missioon on teha kõigi suu magusaks. Meie soov on pakkuda omapäraseid ja huvitavaid maitseelamusi koduaiast kui ka metsast!

2020. aasta Raplamaa Partnerluskogu LEADER projektitoetusega Meede 2 “Ettevõtluse konkurentsivõime tugevdamine” sai soetatud šokolaadidoseerija/tempereerijaga. Tänu millele lisandusid meie tootevalikusse ka marmelaadid šokolaadis.

Uus ja väga hästi vastuvõetud toode on marmelaadid piimašokolaadis. Esialgu tulime välja kahe sordiga: ”Minna mahe marmelaad MAASIKAS piimašokolaadis” ning “Minna mahe marmelaad ÕUN piimašokolaadis.”

Ajapikku lisandub uusi maitseid veelgi. Piimašokolaadis tooted on pigem mõeldud lastele. Piimašokolaadi karpide illustreerijaks on valitud Raplamaa kunstnik Hege Runnel.

Kuid mõeldes ka täiskasvanutele, tulime välja tumedas šokolaadis “Rabade Maitsete” kinkekarbiga, mis on osutunud ülimenukaks. Selle maitsete valiku ja karbi kujunduse tarvis on saadud inspiratsiooni

Raplamaa rabadest. Kinkekarbis on neli erinevat rabamaitselist kommi – jõhvikas, mustikas, pohl ja rabamänd tumedas šokolaadis. Rabade maitsete kinkekarbi kujundaja on Indrek Tuuga Adograafist ning karbi jaoks fotod on teinud tuntud rabades kondaja ja matkajuht Romet Vainu.

Hiljuti tulime uue põneva kinkekarbiga välja ja on kindlalt mõeldud täiskasvanutele. Koostöös TOHI Distilleryga sündis “TOHI muhe marmelaad tumedas šokolaadis” ja selle sisu on muraka džinni marmelaad.

Inimesed on šokolaadiga tooted väga positiivselt vastu võtnud ja huvi on suur.

LEADER toetuse abil soetatud šokolaadimasinale oleme liikunud edasi järgmise sammu ja jõudnud šokolaadimaailma. See on kasvatanud meie ettevõtte tootmismahtusid. Tulevikus plaanime jätkata piimašokolaadis marmelaadide arendamisega ja lisaks Maasika ja Õuna marmelaadidele töötame välja uusi maitsed, et tekitada nö seeria. Samuti tuleb uusi maitseid juurde tumedale šokolaadile.

Meie ettevõtte üks olulisi edutegureid ongi see, et suudame pakkuda toodete laia sortimenti, mis on ka ettevõtte üks konkurentsieeliseid. Marmelaadide sortimenti kuulub hetkel üle 30 erineva maitse, mis on kindlasti suurim valik Eestis.

Seadme maksumus oli  9 900 eurot, millest LEADER toetus 5940 eurot ja omafinantseering  3960 eurot.

Foto ja tekst: Siret Elmi

www.minnasahver.ee