Home Events Raplamaa laulu-ja tantsupidu

Kuupäev

10 juuni 2018
Lõppenud!

Aeg

16:00 - 20:00

Raplamaa laulu-ja tantsupidu

10. juunil toimub Raplas Tammemäel Raplamaa laulu- ja tantsupidu „Üle õue õunapuu“, kus esinevad 2528 lauljat, tantsijat, muusikut nii kodumaakonnast kui ka sõbrad-soomlased Nurmijärvilt.

Raplamaa Partnerluskogu ja Nurmijärvi valla esindajate ühistööl sündinud koostööprojekt „Aktiivsed külad, tegusad kogukonnad” oli viljakaks pinnaseks, et maakonnapeo idee saaks võrsuma hakata. Koostööprojekti teljeks on muusika, kultuur, noored ja vabatahtlik tegevus ning ühisnimetajaks kahe naaberriigi saja-aastaseks saamine. Kui Nurmijärvi vald nimetas oma tähtsündmuseks Klaukkala kultuurikeskuse avamise Soome riigi sünnipäeva puhul, siis Eesti pool pakkus välja oma tippsündmusenaRaplamaa laulu- ja tantsupeo Eesti riigi juubeliaastal. Nii sai peo seeme hoolimata haldus- ja riigireformidest idanema pandud. Peovõrset kastis Tõnis Blank, kes pakkus ideekavandina välja teema „Üle õue õunapuu”, saades inspiratsiooni oma lapsepõlve lemmikraamatust. Peopuu kasvab jõudsalt – suure töö on selleks ära teinud mehine meeskond ning proovides, laagrites, kokkumängimistel, -tantsimistel, -laulmistel osalevad muusikud, tantsijad, lauljad lasteaiamudilastest kuni väärika kogemuspagasiga esinejateni kõigist Raplamaa neljast vallast.

Et näha, kuidas „Üle õue õunapuu” üle Raplamaa kõrgub, selleks tule 10. juunil Raplasse. Kell 16.00 alustab rongkäik Hariduse tänavalt ning kulgeb läbi Rapla Tammemäele, kus koduõuel õunapuu all pidu peetakse. Ole osaline!

1 Comment

Post A Comment