Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Raplamaa Partnerluskogu rahvusvahelise LEADER koostöö seminar

1. veebr. 2019 | 17:00 - 23:00

Reedel 1. veebruaril 2019 algusega kl 18 toimus Raikküla Kultuurikeskuses Raplamaa Partnerluskogu seminar, mis on pühendatud rahvusvahelise LEADER koostöö arendamisele.

Seminaril tehti  kokkuvõtted Raplamaa Partnerluskogu sügisest õppereisist Taanimaale tutvumaks sealsete LEADER tegevusgruppide kogemustega LEADER strateegia rakendamisel.

Arutati Taani tegevusgruppidega võimaliku koostöö tegemist ja tehti ettepanek kutsuda Taani tegevusgruppide esindajad suvel laulupeole.

Teavitati  LEADER rahvusvaheliste koostööprojektide “Interaction of innovation and traditions in the Modern Craft” –  traditsioonide ja innovatsiooni  koosmõju tänapäevases käsitöös” käigust. Rahvusvaheline koostööprojekt, mis algas 2018.a. suvel, toimub Leedu Ainkciay maakonna LEADER tegevusgrupi ning Läti Madona maakonna LEADER tegevusgrupi ning Raplamaa Partnerluskogu  ühise ettevõtmisena.  Projekti käigus on läbi viidud kolm mitmepäevast  erinevaid kohalikke käsitööliike tutvustavaid seminari, õpitud töötubades omandama ja tundma käsitöövõtteid. Projekti tulemused võetakse kokku  eraldi trükisena. Projekti vastu on olnud suur huvi ja projekti töötubadest väga aktiivne osavõtt.

Käimas on samuti  Soome Nurmijärvi piirkonna LEADER tegevusgrupi Emo ry    ja Raplamaa Partnerluskogu vaheline rahvusvaheline koostööprojekt AVEC (Active villages, efficient communities).  Koostööprojekt eesmärk on taastatud sõprussuhted Nurmijärvi ja Rapla valla noorte kultuurikollektiivide vahel ning piirkonna vabatahtlike ühenduste (seltside) vahel. Koostööprojekti tulemusena on Raplamaa Noorte puhkpilliorkester esinenud 2017.a. 5 ühise kontserdiga Soomes,  Nurmijärvi neidudekoor ja tütarlaste tantsustuudio võtsid osa ja esinesid koos Rapla noortega Raplamaa Laulu-ja tantsupeol 2018.a. suvel.  

2017.a novembris toimus projekti raames koostööseminar  Nurmijärvil eesmärgiga õppida tundma Leader tegevusgrupi piirkonna vabaühenduste kogemusi koostöö korraldamiseks kohaliku omavalitsusega. 

2018.a. novembris toimus samasisuline koostööseminar juba Raplamaal. 

2018.a. sügisel valmistati  Nurmijärvil ja Raplamaal mõlemal pool 5 lühikest videoklippi, mis tutvustavad kohaliku piirkonna inimesi, loodust ja  keskkonda.

Videoklippidega saab tutvuda Raplamaa Partnerluskogu kodulehel

Praegu käib videoklippide ülevaatamine.

Rahvusvaheline koostööprojekt jätkub parimate külaesindajate tutvusmisreisi ja ühisseminariga  kevadel 2019.a.

 

 

Details

Date:
1. veebr. 2019
Time:
17:00 - 23:00
Powered by WordPress and ThemeMag